A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin

28 Nentori

Plot 101 vjet Shqiperi e lire
Plot 101 vjet Shqiperi e pavarur
Plot 101 vjet Shqiperi i gezofsh
28 Nentorin e lumtur e festofsh.


Se sa e sa shqiptare gjak derdhen
per ty moj Shqiperi
Luftoi Vlora, luftoi Saranda
per 101 vjet liri.


Urime 28 Nentorin moj Shqiperia ime
Edhe 101 vjet plot me urime
Se kur je e qeshur shume te duam
ndjehemi krenar qe jemi shqiptar.

- poezi nga Aleks


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  355Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018