A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aleksander Vezuli

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Aleksander Vezuli është një autor këngësh i njohur. Aleksander Vezuli was born in Tirana, Albania. Immigrated in 1990 in France, then Belgium, and in 1996 arrived in New York. Started writing music at the age of 15, in different genres such as classical, film & TV, jingles, and songs. Aleksander Vezuli started to write songs at age 15. He formed his first Rock band at age 17. Since then, he has written songs after songs in various styles, mostly in pop and rock. The songs below are written and ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Faqja

Zyrtare

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Profili

Google+

Shto profile

zyrtare

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më ShumëArtistë Të Ngjashëm:

Edmond Xhani

Sergi Disha

Edlir Begolli

Vasil Dede

Altin Llakaj

Elvis Duro

Gezim Mneri

Lambert Jorganxhi

Delo Isufi

Gazmend Mullahi


Tags: Aleksander Vezuli

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018