A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alessandra Amoroso

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Galatina 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Alessandra Amoroso është një këngëtare e huaj shumë e njohur. Alessandra Amoroso è una cantante e personaggio televisivo italiana. Raggiunge il successo nel 2009 grazie alla partecipazione e alla vittoria dell'ottava edizione del talent show Amici di Maria De Filippi, dove vince anche il circuito Big dell'undicesima edizione nel 2012. Ad oggi, dopo la pubblicazione di tre album studio, un album live, un ep e 18 singoli, la FIMI certifica le sue vendite complessive per più di 975.000 copie[1] ricevendo va...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Anahi

Leona Lewis

Tal

Miranda Lambert

Carly Rae Jepsen

Shontelle

Vanessa Hudgens

Natalia Kills

Jordin Sparks

Malù


Tags: Alessandra Amoroso

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018