A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alex Clare

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Southwark, London 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Angli 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Alex Clare është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Alexander George "Alex" Claire is a British singer-songwriter. Clare adopted his current stage name, Alex Clare, in 2010, replacing Alexander G. Muertos, a pseudonym he first used whilst still at school. His debut album, The Lateness of the Hour, was released in the UK on 11 July 2011 on Island Records and was produced by Mike Spencer and Major Lazer. The biggest hit from the album, "Too Close", peaked at number 4 on the UK Singles Chart and numb...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Passenger

James Arthur

Guy Sebastian

Adam Lambert

Justin Timberlake

Faydee

Alex Ubago

Calvin Harris

Taio Cruz

David Bowie


Tags: Alex Clare

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018