A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Algert Sala

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Tepelenë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Algert Sala është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Në vitin 2012, Algert Sala merr pjesë në The Voice Of Albania 2. Në vitin 2012, Algert Sala merr pjesë në X Factor Albania 1. Në Shtator 2016, Algert Sala merr pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "Buze". Në Tetor 2017, Algert Sala merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Je Penduar". Në Tetor 2018, Algert Sala merr pjesë në Kënga Magjike 2018 me këngën "Vigan"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrës në

Voice Of Albania

Pjesëmarrës në

X Factor Albania

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Gust Gjeci

Rei Bezhani

Toli

Kristi Karkanaqe

Ardit Koduni

Ledion Liço

Arbi Pelushaj

Frenkli Vjero

Geraldo Ndoci (Aldo)

Rod


Tags: Algert Sala

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018