A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Sumqayıt, 
  • Mosha:
  • 54 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Alihan është një këngëtar i huaj i njohur. Alihan Samedov is a musician known for playing wind instruments and Azerbaijan folk instruments. Alihan Samedov was born in Sumqayıt, Azeri SSR in 1964. Descending from a musician family, he completed his first and secondary education between the years 1971 and 1979. He received his music education at the Samad Vurghun and Nariman Narimanov music school. In 1986 he entered the applied teaching school of Azerbaijan State Pedagogy University a...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Mahsun Kirmizigul

Stelios Rokkos

Teoman

Colonel Reyel

Nick Kamarera

Alexander Rybak

Pietro Lombardi

Karl Afrikaf Appela

Kenan Doðulu

Zafer Peker


Tags: Alihan, Alihan Samedov

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018