A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alketa Vejsiu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  190
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Alketa Vejsiu është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Vetëm 14 vjeç ajo troket në dyert e ‘Top Albania Radios’. Drejtori italian i asaj kohe e dëgjon në prezantimin e 10 këngëve, prezantime që ajo i improvizoi në çast, pa bërë gabime. E shkathët dhe elokuente nuk mund t’i shpëtonte përzgjedhjes së atij profesionisti, i cili mendonte se vajza kishte të ardhme. Për 4 vite shtëpia e saj e dytë ishte ‘Top Albania Radio’. Një shkolle ku Alketa mesoi te ishte pa komplekse, e lirshme, komunikuese, miqesore...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Elia Zaharia

Rezarta Shkurta

Erga Halilaj

Lili Gjidodaj

Eltina Minarolli

Sabina Dana

Rezarta Smaja

Kamela Islamaj

Marjeta Billo

Barbana


Tags: Alketa Vejsiu, Alketa Veisiu

Alketa Vejsiu në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë