A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Allegro Band

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Mosha:
  • 7 Vjeç
BIOGRAFIA: Allegro Band është një grup artistësh i njohur. “Allegro Band” është formuar në vitin 2011. Anëtarët e grupit janë: Kushtrim Ahmeti (Solist), Arbër Kosumi (Saksofon), Flamur Rexhepi (Tastier) dhe Sazan Kosumi (Perkusion). Përveç pasionit të madh, ata muzikën e shohin edhe si profesion të tyre në të ardhmen. Ata janë student të Fakultetit të Muzikës, në Universitetin Shtetëror të Tetovës (USHT). Djemtë janë t sigurtë se “Allegro BAND”, po e sjellë një frymë të re në muzikën shqiptare. Prurje...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

E.T.A

Dogma

We3

E'7

Infinit Records

Madd Dogs

Ligji Rruges

Grupi ARB

Tempulli G

Grupi Mjellma


Tags: Allegro Band, Allegro

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018