A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alma Koleci

E Dua Unë Po ➡ I Won't Say I'm In Love

 Shqip ➡  Anglisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »


E Dua Unë Po

Në ka një çmim për të pafatët
Unë atë çmim e kam fituar
Por asnjë mashkull nuk vlen shumë, jo
Veç zhgënjime n'jetë pata, unë po

Si mendon e dashur
Vallë nuk e kuptojmë ne se
Nuk ka nevojë të shtiresh
Se ty zemra të lexohet (oh, jo)

Dhe pse s'e pranon ti
Ne e shohim qartë, të shohim
Thellë është ndjenja

Jo nuk e di përse s'mund ta pranoj
Sepse e do, thuaj pra që e do
E dua po, ai kurrë s'do ta di

Sepse e njoh unë mirë finalen
Dhe pse mendimet shkojnë e vijnë
Një zë i zemrës thotë "beso ti"
E ndërsa mendja "mos beso, jo"

Jo, jo mos dysho ti
As mos u mendo gjatë
Sepse ne ty mirë të njohim
Jo, ti nuk mërzitesh

Këtë mirë po ne e dimë
Po t'mos ishe e dashuruar ti vetë me hero

Jo s'e kuptoj, nuk arrij ta besoj
Pranoje ti, shumë e lumtur do jesh
Më falni, por jo nuk mund unë t'ia them
S'është e vërtetë, do t'ia thuash ti vetë

Jo, jo e di, s'mund të ndodhë
Do t'ia thotë ajo
Më lini ju, jo dhe jo
Por ti e do, ti e di që e do

Oh, s'gënjej dot jo
E dua unë, po


I Won't Say I'm In Love

If there's a prize for the unfortunate ones
I've already won that prize
But no man is worth that much, no
I've only had disappointments in my life, yes

What do you think darling
You think that we don't get it
There's no need to pretend
We can read it from your heart (oh, no)

And even though you deny it
We can see it clearly, we can see
There are feelings deep inside you

I don't know why I can't admit it
Because you love him, just say that you love him
I do love him, he will never know

Because I know well the finale
And why my thoughts come and go
A voice from my heart says "do trust"
Meanwhile the head "no, don't do it"

Don't doubt it, no
Don't even think twice
Because we know you well
No, you don't worry

We're very sure about this
If you weren't in love with a hero

I don't understand it, I can't believe it
Admit it, you will be very happy
I'm sorry, but I can't tell him
That's not true, you will tell him by yourself

No, I know, it won't happen
She's going to tell him
Leave me alone, I'm saying no
But you love him, you know that you love him

Oh, no I can't lie
I love him, I do

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018