A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alma Koleci & Antonela Çekixhi

Se Veç Sot Po Vetëm Sot Po ➡ For The First Time In Forever

 Shqip ➡  Anglisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »


Se Veç Sot Po Vetëm Sot Po

Ana:
Dritarja e hapur, ajo derë gjithashtu
Sa gjëra mund të bënim këtu
Sa pjata, dhjetra pjata që po shoh

Në korridore nuk ka zhurmë
Duhen valltarë, po duhen shumë
Dhe dyert hapen sot, sa bukur është

Të gjithë njerëzit sot këtu do t'vërshojnë
Shumë gjëra këtu do t'ndryshojnë
E lumtur, shumë e lumtur ndjehem sot

Se po veç sot, po vetëm sot po
Ka muzikë e ka plot dritë
Se po veç sot, po vetëm sot po
E gjithë nata do të ndritë

Nuk e di se çfarë ndiej e çfarë jam
Jam plot gaz e plot hare
Se po veç sot, po vetëm sot po
Vetëm më s'do t'jem

Mezi po pres që t'i takoj të gjithë
Po sikur të takoj të duhurin?

Një pelerinë me plot stoli
Duke pozuar plot hijeshi
Një bukuri simbol do të jem vetë

Dhe ja aty përballë ai
Një djalë i pashëm plot hijeshi
I ëmbël si kjo çokollatë në pjatë

Dhe të dy bashkë qeshim e flasim
E çuditshme mund të jetë
Por gjithçka e bukur është, vërtet

Se po veç sot, po vetëm sot po
Një yll në qiell do t'më shndris
Se po veç sot, po vetëm sot po
Unë romancën ëndërroj

Dhe e di që s'dua ndryshe
Sa shumë e dëshiroj
Se po veç sot, po vetëm sot po
Lumturinë po e shpresoj

​Elsa:
Nuk i lë të hyjnë, nuk i lë të shikojnë
Ti je perfektja që të gjithë ëndërrojnë
Mos prek, mos fol, kur flet mendo
Kujdes gjithçka se sytë të shohin
Mos gabo

Se kaq mjafton për sot

Ana:
Kaq mjafton për sot

Elsa:
Sot dhe ndryshe mot

Ana:
Sot dhe ndryshe mot

Elsa:
Dyert hap... hapni, hapini

​Ana:
Hapini
Se veç sot, po vetëm sot po

Elsa:
Nuk i lë të hyjnë, nuk i lë të shikojnë

Ana:
Plot gëzim po ëndërroj

​Elsa:
Ti je perfektja që ëndërrojnë

Ana:
Për vetminë jo më s'mendoj

Elsa:
Mos prek...

Ana:
E dua dashurinë

Elsa:
Mos prek, mos shko, kur flet mendo

​Ana:
Gjithçka mbaron me nesër
Pra sot po fluturoj

Se veç sot, po vetëm sot po
Se veç sot, po vetëm sot po
Asgjë s'do t'më pengoj


For The First Time In Forever

Anna:
​The window is open, so's that door
We could do so many things in here
Lots of plates, dozens of them I'm seeing now

There are no noises in the halls
We need dancers, yes we need a lot
And the doors are opening today, It's so beautiful

All the people will come here today
A lot of things will change here
I'm feeling happy, very happy today

'Cause just today, yes only today
There's music and a lot of light
'Cause just today, yes only today
The entire night will be bright

I don't know what I'm feeling or what I am
I'm full of joy and excitement
'Cause just today, yes only today
I won't be alone anymore

I can't wait to meet everyone
What if I meet the right one?

A cape filled with jewelry
Posing with elegance
A symbol of beauty I'll be myself

And there in front of me is he
A handsome man full of charm
Sweet like this chocolate on the plate

And we laugh and talk together
It could be bizarre
But everything is beautiful, indeed

'Cause just today, yes only today
A star in the sky will shine for me
'Cause just today, yes only today
I'm dreaming about romance

And I know that I don't want otherwise
I wish so much for it
'Cause just today, yes only today
I'm hoping for my happiness

Elsa:
I don't let them enter, I don't let them see
You're the perfect one that everybody dreams of
Don't touch, don't speak, think before you speak
Be aware of everything 'cause your eyes are watching
Don't make mistakes

'Cause this is enough for today

Ana:
This is enough for today

Elsa:
Today and different next year

​Anna:
Today and different next year

Elsa:
Open up the doors, open them

Anna:
Open them
'Cause just today, yes only today

​Elsa:
I don't let them enter, I don't let them see

Anna:
I'm dreaming full of joy

Elsa:
You're the perfect one that they dream of

Anna:
I don't think about the loneliness anymore

Elsa:
Don't touch...

Anna:
I love the love

Elsa:
Don't touch, don't go, think before you speak

Anna:
Everything ends tomorrow
So I'm flying today

'Cause just today, yes only today
'Cause just today, yes only today
Nothing will prevent me

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018