A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alma Koleci & Antonela Çekixhi

Se Veç Sot Po Vetëm Sot Po (Reprizë) ➡ For The First Time In Forever (Reprise)

 Shqip ➡  Anglisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »


Se Veç Sot Po Vetëm Sot Po (Reprizë)


Ana:
Elsa, prit...

Elsa:
Jo, unë thjesht po mundohem të të mbroj

Ana:
Po ti nuk ke përse të më mbrosh, unë nuk kam frikë
Të lutem mos më largo më kështu
Nga unë mos u largo
Me mua motërz ti qëndro, qëndro

Se veç sot, po vetëm sot po
Kuptova unë të them
Se veç sot, po vetëm sot po
Pranë dua të të kem

Dhe bashkë do ta zbresim ne malin
Më frikë jo s'do të kesh
Se veç sot, po vetëm sot po
Me mua bashkë do t'jesh

Elsa:
Ana, të lutem shko
Vazhdo ti jetën
Diellin gëzo dhe portat hapi ti

Ana:
Ne bashkë do ta...

Elsa:
E di
Më do e di
Por unë do t'rri

Se jam e lirë
Unë jam e lirë tani
Dhe larg më rri
E qetë do t'jesh, e di

Ana:
Të qeta s'jemi jo

Elsa:
Çfarë po thua ti?

Ana:
Kam frikë se ti jo nuk e di

Elsa:
Çfarë duhet të di?

Ana:
Arendela ka shumë, shumë, shumë, shumë borë

Elsa:
Çfarë?

Ana:
Ti ke vendosur një dimër të përjetshëm, gjithandej

Elsa:
Gjithandej?

Ana:
Nuk ka gjë, ti mund ta shkrish atë

Elsa:
Jo, nuk mundem
Nuk... nuk di se si

Ana:
Sigurisht që mundesh
E di që mundesh

Se po veç sot, po vetëm sot po

Elsa:
S'mundem jo, të jem e lirë

Ana:
Unë e di ti je e lirë

Elsa:
Unë stuhinë s'mund ta mposht, e di

Ana:
Dhe ne të dyja motërz

Elsa:
Mallkimin dot s'e spraps

Ana:
E mundim një stuhi

Elsa:
Kam frikë unë po, nuk mundem jo

Ana:
Ti mundesh

Elsa:
Jo, mos më mundo

Ana:
Asgjë jo nuk të mposht

Elsa:
Të lutem shko

Ana:
Bashkë do t'jemi ne të dyja
Bazhkë do t'jemi neve motërz
Bashkë do t'jemi përgjithmonë ne

Elsa:
Jo!


For The First Time In Forever (Reprise)

Anna:
Elsa, wait...

Elsa:
No, I'm just trying to protect you

Anna:
But you have no reason to protect me, I'm not afraid
Please don't shut me out like this anymore
Don't go away from me
[You] stay with me sister, stay

'Cause just today, yes only today
I'm telling you that I understand
'Cause just today, yes only today
I want you by my side

And we'll head down the mountain together
You won't be afraid anymore
'Cause just today, yes only today
You're going to be together with me

Elsa:
Anna, please go
Continue your life
Enjoy the sun and open up the gates

Anna:
Together we'll...

Elsa:
I know
I know you love me
But I'm going to stay

'Cause I'm free
I am free now
And stay away from me
I know you'll be calm that way

Anna:
We're not calm

Elsa:
What are you saying?

Anna:
I'm afraid that you don't know

Elsa:
What do I have to know?

Anna:
Arendelle's got a lot, a lot, a lot, a lot of snow

Elsa:
What?

Anna:
You have set off an eternal winter, everywhere

Elsa:
Everywhere?

Anna:
It's okay, you can melt it

Elsa:
No, I can't
I don't... I don't know how

Anna:
Sure you can
I know you can

'Cause just today, yes only today

Elsa:
No I can't, be free

Anna:
I know that you're free

Elsa:
I can't conquer the storm, I know

Anna:
And the both of us, sister

Elsa:
I can't repel the curse

Anna:
We can defeat a storm

Elsa:
Yes I'm scared, I cannot

Anna:
You can

Elsa:
Don't torture me, no

Anna:
Nothing can conquer you

Elsa:
Please go

Anna:
It's going to be the both of us together
We're going to be together, sister
We're going to be together forever

Elsa:
No!

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018