A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Almeda Abazi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Turqi 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Almeda Abazi është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe dance. Në tre garat e bukurisë që ajo mori pjesë, ajo u zgjodh si mbretëreshë dhe fitoi Miss Tirana, Miss Albania dhe Miss Globe Universe më 2008. Ajo përfundoi shkollën e saj të mesme në Kolegjin Privat të Tarhanit në Stamboll. Ajo studioi në departamentin e veprimit të Akademisë Bil Sanat të Universitetit Aydin të Stambollit. Almeda Abazi u vendos në Turqi dhe vendosi të vazhdojë jetën profesionale në Turqi. Ajo është shfaqur në filma të quajtur Konak...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Enia

Sara Kapo

Olta Juba

Eniada

Xheni Bekolli

Ayssel Kristuli

Ola

Matilda Mati

Jenny Jonas

Jona Jasimi


Tags: Almeda Abazi, Almeda, Almeda Sayışman

Almeda Abazi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë