A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Altin Shira

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  41
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Altin Shira është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore e Shqipërisë së mesme. Lidhja e Altin Shirës me muzikën ka filluar që në moshë shumë të vogël. ne shtëpinë e pionierit që ka qen dikur. Si fillim ka qën në kusr për klarinet më pas për çifteli llahut dhe në fund per kitarë. Aty e gjente veten më mirë. në moshën e adoleshencës tashmë kishte mësuar dhe te këndonte. Kitara dhe kënga ka qëne e pandashme dhe kur kryente shërbimin ushtarak. Më pas u angazhua në ansamblin Tirana ku shoqëronte grupin e valleve dhe këngëve duke...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Balada

Jeta Fat Dhe Shprese

Neteve Pa Ty

Kenge Dasmash

Nje Zile Telefoni

Ike Ne Fund Te Detit

Ti Gjithmone Je Pike Loti


» Dërgo Një Këngë »

Cun Si Une Ske Me Gjete
Lule Jasemina
Të Them Më Fal
Arome Dashurie
Xhane Moj Trendeline
Shina Naj Naj
Nje Djale Qe Kisha Me Iku Ne Kurbet
Puthjen Ma Le
Do Te Mbaj Si Princeshe
Ti Me Fale Lumturine


Përkthime (4)


Artistë Të Ngjashëm:

Edi Kala

Besnik Shateli

Ferdinant Bjanku

Lirio Nushi

Antre

Qemal Kertusha

G Bani

Vagabondi

Gezim Cela

Sherif Merdani


Tags: Altin Shira

Altin Shira në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018