A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Anila Mimani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  80
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Anila Mimani është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ajo është e martuar, ka dy vajza dhe jeton në Zvicër. Në vitin 2003, Anila Mimani publikon albumin "Digjesh Zjarr". Në vitin 2005, Anila Mimani publikon albumin "Vajza E Mamit". Në vitin 2008, Anila Mimani publikon albumin "Baby". Më datë 30 Prill 2009, Anila Mimani publikon videoklipin "U Bo Cuni Arapci". Në Nëntor 2009, Produkt 28 merr pjesë në Kënga Magjike 2009 me këngën "Inati", në bashkëpunim me Anila Mimani. Më datë 16 Sh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Baby (2008)

Vajza E Mamit (2005)

Digjesh Zjarr (2003)


» Dërgo Një Këngë »

Te Du Pa Fjale
Ti Nuk E Di
Vajza E Mamit
E Imja Dashuri
Fustani
Me Inat Po Shkon
Unazen E Gishtit
U Bo Cuni Arapci
Pasion Dashurie
Karajfili Dhe Zambaku


Përkthime (7)


Artistë Të Ngjashëm:

Alketa Vejsiu

Ledi Vokshi

Hueyda El Sayed

Eneda Tarifa

Zhaku

Juliana Pasha

Rezarta Shkurta

Jeta Faqolli

Rezarta Smaja

Eltina Minarolli


Tags: Anila Mimani, Anila Nimami, Anila Nimani

Krijo Një Kartolinë