A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ai Ka Ikur

Ai ka kohe qe ka ikur,
nuk di me c'udhe ka marre,
ajo tashme, ka ndalur se bertitur,
faqet me si cjerr.
Ai ka kohe qe s'kendon,
hesht dhe me heshtjen fajet pertyp
ajo tashme po shteron,
seshte me vete i pare, seshte me vet i dyte.
Ai ka kohe qe ka ikur,
ne mendje ka mbetur imazhi pa jete.
ajo tashme shpresen mban,
ne nje tjeter qiell, ne krahe pa shpend!

- poezi nga Anila Toto


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  12