A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Polet

Qesh, kur s’jam e lumtur,
Qaj, kur shikoj diellin.
Qesh, kur humbas rrugën,
Qaj, mbi urë ylberi.

Qesh, kur më mallkojnë,
Qaj, për një gjethe vjeshte.
Qesh, kur më lëvdojnë
Vargjet e një vjershe.

Qesh dhe qaj tërë jetën,
Qaj e qesh për fatin.
Pyes për të vërtetën,
Përgjigje s’më japin!

Mes gazit e lotit,
Enden galaktikat.
Me dy pole globi,
Në mijëra orbita!

- poezi nga Anila Toto


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.3 / Votuan:  12

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018