A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Përhumbem Në Ëndërime

Dashuria e bukur e jetes
Te hasa dikur ne rini.
Te putha ne buzen e shpreses
Perhumba e tera tek Ti..

Tani, shiko duart e mia,
Ngarkuar me kallo e plage.
Une ndertoj ura urie,
Ti, prenceshe, si ne perralle!

Ma shiko brinjen e thyer,
Here mergon e here humbet.
Nuk pashe kurre nje ylber,
Sa te renda ishin retë!

Shikoma ballin e rrudhur,
Per ty eshte bere si brazde.
Dua te jem e lumtur,
Dua te ndihem e gjalle!

Por ti me verbove syte,
Vitet mbushur plote vegime.
Diell ka plote, ka dhe drite,
Une perhumbem ne enderrime!

- poezi nga Anila Toto


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.5 / Votuan:  24

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018