A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Antonela Çekixhi

Jam E Lirë ➡ Let It Go

 Shqip ➡  Anglisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »


Jam E Lirë

Dëbora zbardhë mbi male këtë natë
Asnjë gjurmë jo, unë nuk dalloj
Një mbretëreshë e zbrazëtisë
Mbretëresha e vetmisë
Fryn erë e ftohtë, stuhi e zemrës ulëret
E kotë ta ndal, ajo po më thërret

Mos u zbulo, mos e trego
Fuqitë ti fshih, mos fol për to
Kujdes, mos ndje, vetëm mendo
Nuk dua, jo

Le ta dinë, le ta dinë
Nuk mundem më ta frenoj
Le ta dinë, le ta dinë
Po mbyll derën, po shtegtoj
Çfarë do thonë, jo nuk dua ta di
Le të fillojë
Stuhia dhe ngrica nuk më bëjnë gjë

Çudi se si largësia
Çdo gjë ajo zvogëlon
Trishtimi, ankthi edhe frika
Me mua më s'jetojnë

Është koha e duhur të provoj
Kufijtë e ëndrrës t'i kaloj
Mirë apo jo, tani e di
S'kam frikë

Jam e lirë, jam e lirë
Erë dhe qiell mbi vete mbaj
Jam e lirë, jam e lirë
S'do më shihni kurrë të qaj
Ja ku jam, këtu do të qëndroj
Stuhia le t'vazhdojë

Fuqia zbret nga qielli dhe hapësirën e pushton
Shpirti derdhet mbi kristale, akullin zbukuron
Mendim si kristali po shpërthen i plotë tani
Unë nuk kthehem më pas
Në të djeshme s'mund të rri

Jam e lirë, jam e lirë
Asgjë nuk mund t'më ndalë
Jam e lirë, jam e lirë
E përsosur unë nuk jam
Unë ja ku jam, ashtu siç ëndërroj
Dhe stuhinë problem s'e kam
Stuhia dhe ngrica nuk më bëjnë gjë


Let It Go

The snow whitewashes the mountains tonight
I can't notice a single footprint
A queen of emptiness
The queen of solitude
Cold wind blows, heart's storm howls
It's worthless to stop it, it is calling me

Do not uncover, don't show it
Hide your powers, don't talk about them
Beware, don't feel, only think
I don't want to, no

Let them know, let them know
I can't brake it anymore
Let them know, let them know
I'm closing the door, I'm peregrinating
What they will say, no I don't care
Let it start
The storm and the frost don't do anything [bad] to me

It's strange how the distance
Reduces everything
The melancholy, the anxiety, and the fear
Don't live with me anymore

It's the right time for me to try
To break through my dream's limits
Good or not, now I know
I'm not afraid

I'm free, I'm free
I carry the wind and the sky upon me
I'm free, I'm free
You'll never see me cry
Here I am, here I'll stay
Let the storm continue

The power comes from the sky and invades the space
The soul gets spilled over crystals, decorating the ice
A crystal clear thought is exploding now in full form
I won't go back anymore
I can't stay in the yesterday
​​​​
I'm free, I'm free
Nothing can stop me
I'm free, I'm free
I'm not perfect
Here I am, just like I dream of
And I don't mind the storm
The storm and the frost don't do anything [bad] to me

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018