A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Anxhela Peristeri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  239
  • Vendlindja:
  • Korçë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Anxhela Peristeri është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Anxhela Peristeri mori mësimet e para ne vendlindje, liceun artistik e mbaroi ne Tirane, ndërsa Fakultetin Akademik e kreu ne Greqi. Anxhela ka jetuar duke kënduar në Greqi ku ka marre pjesë edhe në 'X Factor', ndërsa ka mohuar lidhjen me një këngëtar grek. Pas shumë vitesh mungesë në ekranet dhe në skenat shqiptare, viti 2014 shënoi rikthimin e këngëtares Anxhela Peristeri me një këngë dhe një klip të ri të titulluar "Femer Mediatike". Edhe pse ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

2 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Per Ju (2004)


» Dërgo Një Këngë »

Pa Mua
S'ka Si Ne
Bye Bye
Ishe Mbret
Qesh
I Joti
Afer Meje
Femer Mediatike
Insanely In Love
Si Po Jetoj

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (2)


Artistë Të Ngjashëm:

Orinda Huta

Miriam Cani

Besa Kokëdhima

Rosela Gjylbegu

Samanta Karavella

Zaimina Vasjari

Ronela Hajati

Elvana Gjata

Mariza Ikonomi

Anjeza Shahini


Tags: Anxhela Peristeri

Anxhela Peristeri në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018