A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Arbëresha Hajdari

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Arbëresha Hajdari është një këngëtare e njohur. Arbresha Hajdari eshte nje poete, piktore dhe kengetare e cila vjen nga Gjilani. Shkollimin fillor e kreu në shkollën fillore “Abaz Ajeti” në Gjilan, ndërsa shkollimin e mesëm në Gjimnazin “Zenel Hajdini” në Gjilan. Bënë studime deridiplomike në Universitetin e Prishtinës, Fakulteti i Arteve, Dega – Pikturë dhe Fakultetin Filologjik, Dega – Gjuhë shqipe. Arti është një nga veprimtaritë më të dalluara që spikatin tek Arbresha. Që në moshën fëmijër...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Voice Of Albania

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Fjolla Krasniqi

Blinera Krasniqi

Elbenita Kajtazi

Fjolla Shala

Viona Shabani

Malda Susuri

Llollo

Qendresa Batllava

Anduena Tahiri

Dorina Xerxa


Tags: Arbëresha Hajdari, Arbëreshe Hajdari, Arbresha Hajdari, Arbreshe Hajdari

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018