A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  43
  • Vendlindja:
  • Labovë (Gjirokastër) 
  • Mosha:
  • 61 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Arben Duka është një shkrimtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Arben Duka ka mbaruar Akademinë Ushtarake dhe UNIVERSITETIN "ALEKSANDëR XHUVANI". Ka ndofta biografinë më të pasur letrare dhe artistike në vënd. Eshtë autor i mbi pesëdhjetë vëllimeve poetike të botuara e të ribotuara gjer në pesë herë. Eshte bashkëautor në rreth tre mijë këngë të të gjitha zhanërve duke filluar qysh nga viti 1974. Ka dhjetra çmime si autor dhe bashkëautor në gjininë e këngës, ku spikasin shtatë çmime të para në Festivalet Kombë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

» Dërgo Një Poezi »

» Dërgo Një Poezi »

Tekste Këngësh

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Gjon Buzuku

Ali Podrimja

Francesko Petrarka

Vorea Ujko

Ervin Hatibi

Odhise K. Grillo

Bardhyl Londo

Pjetër Bogdani

Petro Marko

Esad Mekuli


Tags: Arben Duka

Krijo Një Kartolinë