A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Arilena Ara
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 20 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 17 Korrik 1998
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  417
Këndon kryesisht: pop

Arilena Ara është këngëtare shumë e njohur. Arilena Ara është sensacion i ri i muzikës moderne shqiptare. Ky moment i shkëlqyer në karrierën e saj, përgënjeshtron thëniet se të gjithë këngëtarët e dalë nga një "Talent Show", janë të destinuar që shumë shpejt të mbesin në hije. Arilena Ara ka marrë pjesë në shumë festivale për fëmijë në Shkodër. Tirana e lidhi Arilenën me TV Klan ku si fillim u prezantua në "Gjeniu i Vogel" dhe më pas ajo vendosi të konkurronte në X Factor Albania. Kjo ishte dëshira e babait të saj, i cili u nda nga jeta pak muaj para se Arilena të prezantohej në X Factor 2. Arilena fitoi kompeticionin duke i dedikuar fitoren babait të saj. Ajo fitoi dhe një kontratë menaxhimi nga organizatorët e spektaklit X Factor. Duke parë moshën e saj (atëherë vetëm 15 vjeç), menaxhimi i saj vendosi që mos të nxitohej me karrierën e Arilenës.

Arilena pohon se ka ndryshuar pas sukseseve të arritura në muzikë. Dikur ishte një konkurrente që afrohej e ndrojtur në kompeticionet muzikore, ndersa tani ka kaluar në një stat tjetër. Tani që është në botën e artit si protagoniste, mendon dhe kujdeset për emrin e saj, kujdeset për veshjet dhe ka ndryshuar mënyra e saj e të menduarit.

Në vitin 2010, Arilena Ara ishte finaliste në Gjeniu I Vogel 3.

Në vitin 2012, Arilena Ara shpallet fituese në X Factor Albania 2.

Më datë 26 Shkurt 2014, Arilena Ara publikon videoklipin "Aeroplan". Muzika e këngës u punua nga Darko Dimitrov, teksti u shkrua nga Rozana Radi. Videoklipi u prodhua nga Post Academy. Me këtë këngë, Arilena Ara merr pjesë në SVFM 2014 në vitin 2014. Një vit pas fitores në X Factor, Arilena kthehet në skenën e të njëjtit spektakël, në finalen e X Factor 3 për të promovuar këngën e saj të parë me titullin "Aeroplan". Shumë njerëz pyesnin se ku perfundoi Arliena pas mbarimit të "X-Factor", çfarë po bën menaxhimi i ri për të dhe kur do vi në skene. "Se unë vi si Aeroplan", ishte përgjigja që Arilena i dha opinionit në një moment delikat të karrierës së saj dhe kënga u kthye në një tërmet që dominoi në radiot dhe televizionet muzikore. "Aeroplan" mbeti për 6 javë në 3 vendet e para të renditjes TOP 100 në teksteshqip.com.

Më datë 11 Gusht 2014, Arilena publikon videoklipin "Business Class". Muzika e këngës u punua nga Darko Dimitrov, teksti u shkrua nga Rozana Radi.

Më datë 24 Nëntor 2015, Arilena Ara publikon videoklipin "Vegim". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Timo Flloko, ndërsa për orkestrimin u kujdes Darko Dimitrov.

Më datë 11 Qershor 2016, Arilena publikon videoklipin "Toke Rroke". Teksti u shkrua nga Rozana Radi.

Në Shtator 2016, Arilena merr pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "Nëntori".

Më datë 11 Korrik 2017, Flori Mumajesi publikojnë videoklipin "Nallane 3", në bashkëpunim me Arilena & Dj Vicky. Me këtë këngë, Flori Mumajesi marrin pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 24 Gusht 2017, Arilena Ara publikon videoklipin "I'm Sorry", versioni ne anglisht i kenges "Nëntori" nga Darko Dimitrov, qe tashme eshte kthyer ne nje sukses europian. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Fituese e

X Factor Albania

Finaliste në

Gjeniu I Vogel

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Faqja

Zyrtare

Shto profile

të tjera


Më shumë artikuj nga Arilena Ara »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018