A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Armend Shala

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  3
BIOGRAFIA: Armend Shala është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava dhe popullore folklorike. Më datë 26 Nëntor 2015, Hashim Shala & Armend Shala publikojnë videoklipin "Kurre Nuk Vdes Kenga Jonë". Në vitin 2015, Armend Shala publikon albumin "Per Ju Miqt E Mi" Më datë 6 Maj 2016, Armend Shala publikon videoklipin "Baladë Për Baben". Muzika e këngës u punua nga Shaqir Cërvadiku, teksti u shkrua nga Milaim Islami, ndërsa për orkestrimin u kujdes Burim Krasniqi. Në vitin 2016, Armendi & Kosovarja publikojnë albumin "Live 2016" M...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Ti N'prizren E Une N'prishtine (2018)

Dasem T'madhe Kemi Nis (2017)

Live 2016 (2016)

Per Ju Miqt E Mi (2015)

Per Te Gjithe Nga Pak

Po Me Rrihet Veçme Ty

S'kam Lan Vend O Pa T'permend


» Dërgo Një Këngë »

Baladë Për Baben
Pse Erdhi Fundi


Artistë Të Ngjashëm:

Beqir Telaku

Cobra

Big Miri

Bleduka

G-Thug

Blackstar

Vasil Marku

Martini

Gentian Selfo

Imperialb


Tags: Armend Shala, Armend Drenasi, Mendi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018