A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fenë Myslimane

O Allah

O Allah na furnizo
Me te mira ne kete bot
O Allah na jep me shume gezim
E me pak lot.
O Zoti I gjithesise
O Zoti I njerezise
Meshiruesi jon
Gjithe jeten na lehteson.
Shehadetin e lexoj
Qe per ty te deklaroj
O Allah vetem ty te besoj
Me ty asgje tjeter nuk krahasoj.
Ti je nje dhe tjeter ska
Ti je zoti im Allah
O Allah ty po te premtoj
Tek ti do lutem
Dhe cdo dite do te kujtoj.

- poezi nga Arta Demiri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018