A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Artan Jusufi - Sa Kujtime


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

06/07/2018

2018-07-06T20:12:16


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Sa Kujtime" kënduar nga Artan Jusufi.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Sa Kujtime".
Videoklipi nga Artan Jusufi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mimoza Shkodra & Seldi Qalliu - Sa Kujtime

[REF. Mimoza & Seldi x2:]
Sa kujtime kemi bashkë,
në çdo vend një puthje kujtim lamë.
Sa shumë folën, sa shumë thanë:
"Gjatë nuk e kanë".

[Seldi:]
Ky shpirti im binjak
Nga pas më ndjek gjithmonë.
Një ditë të jem pa ty,
ti më mungon.

[Mimoza:]
Sa bukur të jetosh,
Me ty një dashuri.
Drita e syve t'mi
je vetëm ti.

[Seldi:]
Edhe kur ti je larg,
për ty rri e mendoj

[Mimoza:]
Asnjë s'do ta kuptojë,
se ne pa njëri tjetrin
dot s'jetojmë

[REF. Mimoza & Seldi x2:]
Sa kujtime kemi bashkë,
në çdo vend një puthje kujtim lamë.
Sa shumë folën, sa shumë thanë:
"Gjatë nuk e kanë".

[Seldi:]
Ky shpirti im binjak
Nga pas më ndjek gjithmonë.
Një ditë të jem pa ty,
ti më mungon.

[Mimoza:]
Sa bukur të jetosh,
Me ty një dashuri.
Drita e syve t'mi
je vetëm ti.

[Seldi:]
Edhe kur ti je larg,
për ty rri e mendoj

[Mimoza:]
Asnjë s'do ta kuptojë,
se ne pa njëri tjetrin
dot s'jetojmë

[REF. Mimoza & Seldi x2:]
Sa kujtime kemi bashkë,
në çdo vend një puthje kujtim lamë.
Sa shumë folën, sa shumë thanë:
"Gjatë nuk e kanë".

Bekim Bilalli - Sa Kujtime

1
MU BË NATA SA KREJT JETA
ERDHI NDARJA PA KUJTU
AS DY FJAL MË NUK I BËNE
LAMTUMIR ,DHE NGA UN JE LARGU

NDRYSHE T'NJOHA ,NDRYSHE M'DOLE
KREJT TI DHASH ,E KREJT MI MORE
TI VET FJALËT I KE THAN
ASNJIHER SKE MEM LAN

refren:
SA KUJTIME MË KAN MBETUR
E SA LOT PËR TY JAN DERDHUR
NUK E DI SI MUJTE MEM HARU
DORA E HUJ KA PËR MET PREKUR
ZEMRA IME KA ME U DJEGUR
ME TY JETËN E KAM NDA
E NGA TY O SHPIRT JAM VRA

2
KREJT NË DOR TI LASH MOJ ZEMËR
JETËN ,SHPIRTIN E RININ
SHKOJ E MIRA,ERDH E KEQJA
KREJT PAS TEJE U BËN SHKRUM E HI

NDRYSHE T'NJOHA ,NDRYSHE M'DOLE
KREJT TI DHASH ,E KREJT MI MORE
TI VET FJALËT I KE THAN
ASNJIHER SKE MEM LAN

Lori - Sa Kujtime

Boll te shoh njeher ne Jav dhe kjo aspak sme pelqen Dua te shijoj gjdo nate e jo veq per weekend

Lori:
7 dit sikur 700 vjet duken kurr se shoh me sy Gjithqka vdes kur sjam me ty

Ref. 2 x
Krejt krejt i kam sonte me mungon prania jote Zemra mo nuk pret malli po me vret

krejt i kam ketu por jo syt e tu

Lori:
Veq nje date ne kalender e shenoj me dashuri dita tjera le te shkojn ato nuk kan randesi

7 dit sikur 700 vjet duken kurr se shoh me sy Gjithqka vdes kur sjam me ty

Ref. 6 x
Krejt krejt i kam sonte me mungon prania jote Zemra mo nuk pret malli po me vret

krejt i kam ketu por jo syt e tu
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018