Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • teksteshqip.al

Ju lutemi qe perkthimi te jete sa me i sakte dhe pa perdorur Google Translate.

Faleminderit per kohen tuaj.

Astrit Mulaj - "Te Dalt Flaka Moj Dashni"

Teksti origjinal i kenges

Zemeren po ma vran
mua pa te drejt
per dikon ne
dashni e ne anderr
u a ishe njejt

Me erdhe e bukur
madje me lendove
krejt dashni i
bone te lumtur
veq mu kurr
sme gzove

Hallakam ma
bane jeten ma
humbe orjentinen
nuk pe njoh ma as
vetveten nuk pe gjej
drejtimin

Un nuk e meritova
lotin as zemren me
ma thyyy se gjithmon
e kam lut Zotin veq
me kan me tyyy

Hallakam ma
bane jeten ma
humbe orjentinen
nuk pe njoh ma as
vetveten nuk pe gjej
drejtimin

Pi cigare e raki
me shpirtin e humbur
te dalt flaka
moj dashni qysh kur
sme bane te lumtur

Shpirti pa denes
se jam i pa fat
ti nuk vjen e une
te pres oh nat
per nat

E kam te veshtire
pa ty me jetu
dashurin te vetmen
deshir nuk ma ke
plotesu

Hallakam ma
bone jeten ma
humbe orjentinen
nu pe njoh ma as
vetveten nuk pe gjej
drejtimin

un nuk e meritova
lotin as zemrem me
ma thyyyy se
gjithmon e kam lut
Zotin veq me kan me
tyyyy

Hallakm ma
bone jeten ma
humbe orjentinen
nuk pe njoh ma as
vetvetn nuk pe gjej
drejtimin

Pi cigare e raki
me shpirtin e humbur
te dalt flaka moj
dashni qysh sme bane
te lumtur.
Titulli i perkthyer:


Gjuha Origjinale e Kenges (Kerkohet)

Gjuha e Perkthimit: (Kerkohet)


Teksti i perkthyer:


(Mund të lihet bosh)teksteshqip.al © 2007 - 2018