A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Astrit Mulaj - Kosovare


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

22/07/2019

2019-07-22T19:00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Kosovare" kënduar nga Astrit Mulaj.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Kosovare".
Videoklipi nga Astrit Mulaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Enis Bytyqi - Kosovare

Se nga qenka ajo vash,me mahniti sa e pash,
thoni ju o shokt e mi nga qenka kjo bukuri,
thoni emrin si e ka me t'bukur nuk un kam pa t'paska fal kjo perendi hyri moj hyri.
E ka emrin Kosovare eshte bij e vendit ton zoti madh si zan t'ka fal do te dua pergjithmon.
E ka emrin Kosovare eshte bij e vendit ton zoti madh si zan t'ka fal do te dua pergjithmon.
Kur te shoh ndihem krenar edhe un jom kosovar zoti madh t'paska beku me't taku e mem pa mu, mthoni emrin si e ka me t'bukur un nuk kam pa t'paska fal kjo perendi hyri moj hyri

Ref.2
.E ka emrin Kosovare eshte bij e vendit ton zoti madh si zan t'ka fal do te dua pergjithmon.

Ref.2.E ka emrin Kosovare eshte bij e vendit ton zoti i madh si zan t'ka fal do te dua pergjithmon.

Mahmut Ferati & Shyhrete Behluli - Kosovare

MAhMuti:
O Moj si prAnver syni
yt i zi shoqet let pelcAsin
se tA kAn zili ton dynjAN e
ke shendrit ti Me Ato rreze
edhe zeMrAt tonA o flak i ndeze.

KosovAre qik delije tAn kosovA
ty tA kAn lAkMije.
kosovAre jA ke Anen shqiptArijA
po tA knojkA kAngen.

ShyhretjA:
Trupin e gjAt e belin e holl buzet
qershi e fAqet si Moll kshtu jAn
kosovAret kshtu i kA fAl ZOTI se
jAn MA te MirAt nuk e thon per skoti.

kosovAre qik delije krejt kosovA po
tA kAn lAkMije po vallAhi jA ke Anen
krejt kosovA po tA knojkA kAngen.

Fantazma - Kosovare

Kosovare

Mos pyet kurrë për mua ku jetoj.
Mbasi nuk jam pranë teje, nëpër botë mergoj.
Dashurinë tënde kosovare, me askend se ndërroj
Zemrën tënde e rrëmbeva me të vërtetë.
Do ta ruaj në shpirtim tim, ate për jetë.
Buzët e tua të njoma më joshin, më rinojnë
Dhe sado larg teje që jam, ato më ofrojnë.
Më bëjnë të lumtur dhe ndjenjat për ty mi shtojnë.

PRECHORUS:
VOGLIO RISENTIR
IL TUO CALORE
SUDORE
IL TUO CORPO
L’AMO TROPPO
PRESTO VERRO CON TE
LA MIA VITA VIVRO
SENZA TE È L’INFERNO
NO, NON SONO UN UOMO MODERNO
SEI IL MIO AMORE ETERNO

CHORUS:

KOSOVARE
MI MANCHI TANTO SAI
KOSOVARE
MA PRESTO MI VEDRAI (E PER SEMPRE T’AMERO)
KOSOVARE
MI MANCHI TANTO SAI
KOSOVARE
MA PRESTO MI VEDRAI (TORNERO E RIMARRO)

II
E kam marr zemrën tënde dhe me vete e baj kudo.
Në punë, rrugë, banesë apo metro.
E kam fut në zemrën time, sikur lulen më të bukur.
Si harroj fjalët e tua se „vetëm unë të bëj të lumtur“.
Ka kohë që vetminë e ushqej me shpresë.
Se do kthehem në Kosovë dhe do bindesh vet
Se dashuria jonë ka rrënjë të thella, sikur fjala besa-besë.

III
Nuk është aspak leht, të jetoj largë shumë largë.
Ka kohë të gjatë se buzët për një puthje mu thanë.
Ka kohë që për një shikim sytë mu kanë verbu.
Ka kohë që më mungon përkdhelja jote e pak ngrohtësi.
Dhe çdo natë kur i mbyllë sytë më shfaqesh vetëm ti.
Dashurinë tonë s’ka largësi që mund ta ndaj.
Ajo është unikat dhe asnjë mrekulli s’mund ti ngjaj.
Në dashuri s’ka largësi, prandaj të lutem mos qaj.

BRIDGE:
IO NON TI LASCIERO
PER SEMPRE T’AMERO
IO NON TI LASCIERO
PER SEMPRE T’AMERO
Më Shumë...