A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aurora Susuri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  84
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Aurora Susuri është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ajo ka mbaruar studimet për gazetari në Prishtinë. Është per momentin gazetare e televizionit Kohavision që prej vitit 2004. Shkollen e mesme dhe fillore i kreu Shkollen 'Emin Duraku' Prizren, ndersa te mesmen e kreu ne Gjimnazin 'Gjon Buzuku' Prizren. Prej vitit 2000 ka qenë kengetare me nje kenge 'Vetem 17 vjet i kam'. Në Maj 2009, Aurora Susuri merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Kurre Me"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Adelina Thaçi

Shkenda Dubova

Diellza Kolgeci

Jehona Sopi

Njomza Kallaba

Monika Salihu

Shota Baraliu

Dafina Dauti

Jeta Faqolli

Zhaku


Tags: Aurora Susuri, Aurora Susurri

Krijo Një Kartolinë