A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Cologne 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Ayo është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. Ayọ (born as Joy Olasunmibo Ogunmakin) is a Nigerian-German singer-songwriter and actress. She uses the Yoruba translation Ayọ or Ayo. of her first name Joy. Her debut album Joyful, which was first released in 2006, reached Double-Platinum status in France, Platinum in Germany and Poland, Gold status in Switzerland and Italy and Greece. The album was released in the United States on 20 November 2007 by Interscope Records. Ayọ wa...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Imany

Anahi

Pink

Jordin Sparks

Lady Gaga

Ninel Conde

Katy Perry

Hadise

Cheryl Cole

Vanessa Hudgens


Tags: Ayo

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018