A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Azet
  • Vendlindja:
  • Podujevë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 6 Mars 1993
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  632
Këndon kryesisht: hip-hop

Azet është këngëtar i njohur. Granit Musa ose ndryshe siç njihet me nofkën Azet, largohet nga Kosova drejt Gjermanisë në moshën 4 vjecare. Në vitin 2010 formoi grupin KMN, bashke me shoket e tij Ali e Ghasan (Zuna), të cilet ishin rritur ne nje lagje te njejtë në Dresden.

Më datë 7 Shkurt 2016, Azet publikon videoklipin "Koka". Edhe pse Azet është rritur jasht vendlindjes së tij ai kurr nuk e mohon që eshte shqiptar dhe që e do shumë Shqipërine dhe Kosovën, prandaj videoklipi i kësaj kënge është xhiruar në Kosovë.

Më datë 14 Mars 2016, Azet publikon videoklipin "Ja Ja".

Më datë 1 Qershor 2016, Azet publikon videoklipin "Kopf Schrott".

Më datë 7 Korrik 2016, Azet publikon videoklipin "Fast Life".

Më datë 23 Dhjetor 2016, Azet publikon videoklipin "Patte Fliest", deri tani është kënga më e pëlqyer nga fansat.

Më datë 8 Dhjetor 2017, Azet publikon videoklipin "Gjynah".

Më datë 9 Janar 2018, Azet publikon videoklipin "9 Milly".

Më datë 9 Shkurt 2018, Azet publikon videoklipin "Ketten Cartier". Për orkestrimin u kujdes Dj A-Boom.

Më datë 16 Mars 2018, Azet publikon videoklipin "Kriminell", në bashkëpunim me Zuna & Noizy.

Më datë 30 Mars 2018, Azet publikon albumin "Fast Life".

Më datë 26 Prill 2018, Azet publikon videoklipin "Überlebt".

Më datë 22 Qershor 2018, Xatar publikon videoklipin "Balla", në bashkëpunim me Azet.

Më datë 30 Qershor 2018, Azet publikon videoklipin "Kmn Member", ne bashkëpunim me KMN GANG (Zuna, Nash, Miami Yacine).

Më datë 7 gusht 2018, Azet publikon këngën "Nike Pullover", e cila për momentin nuk ka videoklip, por versioni audio ka më shumë se 13 milion klikime në Youtube.

Më datë 22 Nëntor 2018, Azet & Zuna publikojnë videoklipin "Skam Koh".

Më datë 20 Dhjetor 2018, Azet & Zuna publikojnë videoklipin "Lelele".

Më datë 17 Janar 2019, Azet & Zuna publikojnë videoklipin "Wenn Die Sonne Untergeht".

Më datë 7 Shkurt 2019, Azet & Zuna publikojnë videoklipin "Hallo Hallo".

Më datë 21 Shkurt 2019, Azet & Zuna publikojnë videoklipin "Fragen".

Më datë 7 Mars 2019, Azet & Zuna publikojnë videoklipin "Kamehameha".

Në vitin 2019, Azet & Zuna publikojnë albumin "Super Plus".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera