A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aziz Murati

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  26
  • Vendlindja:
  • Hasanbeg (Shkup) 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Aziz Murati është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Aziz Murati eshte nje kengetar i cili me kenget e tij ka ndezur atmosferat neper gezimet familjare.Me se shumti shquhet per kendimin e kengeve te dasmave, dhe kengeve folklorike.Ka edituar nje numer te konsiderueshem albumesh, te cilat e kane pasur suksesin e vet. Ka realizuar disa bashkepunime me kengetare te ndryshem, por si me i suksesshmi dallohet bashkepunimi me Elvanen, me kengen "Duro Zemer". Punon per te realizuar projekte te reja. Në ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Potpuri 2018 (2018)

Kenge Te Pavdekshme (2017)

Po Ja Nisi Kanges (2017)

Live (2013)

Mashalla, mashallah (2011)

U Martove (2008)

Moj E Poshtër (2006)


» Dërgo Një Këngë »

Lotet E Mia
Me Rrahin 7 Zemra
Ti Ma Morre Zemren Time
U Martove
Xhejlan
Duro Zemer
Maturant
Lutje Per Shqiperine
Qa Me Bo
Kuku


Artistë Të Ngjashëm:

Agim Poshka

Evzi Kaja (Xiu)

Mustafa Ymeri

Blerim Lutfiu (Beli)

Safet Rizaj

Zena Aliu

Tefik Islami

Skifter Etemi

Memi

Edmond Nikolla


Tags: Aziz Murati, Gazmendet, Azizi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018