A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Aziz Murati, Xheza, Shkurta & Elvana - Potpuri 1


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

22/03/2016

2016-03-22T14:05:18

Më Shumë Nga

Xhezahir Elezi (Xheza)Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri 1" kënduar nga Aziz Murati, Xheza, Shkurta & Elvana.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Aziz Murati, Xheza, Shkurta & Elvana i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gjyste Vulaj - Potpuri 1

O dola jasht oj nan
e po binte shi e
hej hej
e po binte shi e
hej hej.

O djali bukur nan
po ma ben me sy e
hej hej
e po ma ben me sy e
hej hej.

Hajde hajde
naze naze
kysmetim
me kajde kajde.

Hajde hajde
naze naze
kysmetin
me kajde kajde.

Hajde hajde oj Nazmie
mbushnai gotat me rakie
hajde hajde oj Nazmie
mbushnai gotat me rakie.

(pj.29)

O ti djai pa martue
o ti djali pa martue
shit sahatinmerrem mue
shit sahatinmerrem mue.

Une sahatin nuk e shese
une sahatin nuk e shese
ja do te marr e ja do te vdese
ja do te marr e ja do te vdese.

(pj3 e fundit)

Nuk ka dasem e pa daulle
nuk ka valle e pa valltare
dhe ne vdeksha po ju vazhdoni
me kenge ne zemer e ballin lart.

Bjeri gajdes gajdexhi
bjeri mos tu thafte dora
gajdexhi o djale i ri
o se erdhi koha.

Bjeri gajdes gajdexhi
bjeri mos tu thafte dora
gajdexhi o djale i ri
o se erdhi koha

Aziz Murati - Potpuri 1

Fustani me pika
Sa hije te paska (2x)

Ngreje paka pele ne pi sa te sho se plasa (2x)

dy sahati tnates te erdha ke porta (2x)

zonin tan digjova nepi thojshe po me vjen koka (2x)

e ti liri here moj vajze bukur sa te sho nji here e sa te sho nji here ta sho trupin tan por si flutur qem ke dal pranver e hajde te sho trupin tane por si lutur qem ke dal npranver

Aman ta sho trupin tane si i ylli drite lule ne behar, lulja ne behar

letna besikuj ti me te amla per dashnine e pare e hajde, letna besikuj ti me te amla per dashnine e pare (2x)

o falem zot o bilbilat man
more falem zot o bilbinlat man

sa te sho mihone jalla mi shten bardh (2x)

hey hey hey mihone e re opaaaa
oj dad oho o ku ma le mori besen o hey hey hey mihone ere opaaaaa oj dad ohoj o ku ma le mori besen o aman besen o

o banem zot o bilbilnat ri
more banem zot o bilbilat lis
sa te sho mihone jala tuj qendis
sa te sho mihoneno jala tuj qendis

hey hey hey mihone e re opaaaa
oj dad ohoj o ku ma le mori besen o hey hey hey mihone ere opaaaaa oj dad ohoj o ku ma le mori besen o aman besen o
Më Shumë...