A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hazis Ndreu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21
(1928-2000)  
  • Vendlindja:
  • Peshkopi 
BIOGRAFIA: Hazis Ndreu është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Në mesin e rapsodëve emblematikë të kombit tonë, emri i Hazis Ndreut qëndron në radhët e të parëve me Tom Nikollën, Dervish Shaqën, Frrok Haxhinë, Sali Manin, Feride Kurtin, Fatime Sokolin, Dava Gjergjin, Drane Gegën e shumë të tjerë. Hazis Ndreu kishte origjinë prej një familje me tradita të rezistencës kombëtare, por edhe me traditë në këndimin e këngëve të trimërisë. Në sajë të angazhimit dhe talentit që kishte derdhur në këndimin e këngë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Hamit Kastrati

Ibrahim Muçaj

Rifat Mulaj

Përparim Brati

Dervish Dervishi

Nexhat Vitia

Rifat Draga

Beqir Gashi

Gëzim Ahmetaj

Ismet Demaj


Tags: Hazis Ndreu, Aziz Ndreu, Haziz Ndreu

Krijo Një Kartolinë