A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

B2N - Shqipet  (Feat. Minus)


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

29/08/2017

2017-08-29T15:30:01

Këngë e albumit:

"Love And Hate"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shqipet" kënduar nga B2N.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga B2N i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shqipet Me Plis - Shqipet

KING LUMI:
Who they want? SHQIPET
Who they need? SHQIPET x2

Ka po shkon? SHQIPET
Kush po mungon? SHQIPET
Per kon po knon? SHQIPET (Refren)

BESART:
- KA PO SHKON SHQIPET ME PLIS
DITEN DUBAI, NATEN PARIS
I DOJNA KREJT, NUK OSHT BIZNIS
PREJ KOSOVES DREJT SHQIPNIS

-U KON KREJT ONDERR PREJ KUR JA KEM NIS, VETI TI SHQIPET E MAQEDONIS

AN E MBAN BOTES KREJT SHQIPET TU LLIS, PER KONKURENC TI HIQ MOS JA NIS.

-PER SHUM PARE SHQIPET ME VIZE
HAJNA BIFTEK E SPECA ME XHIZE

KENA SHUM SHQIPE PREJ MALSIS
PER NI FJAL TGOJES MUNET ME KRIS

HIQ MOS JA NIS!
MOS U BON PIS
FEMNAT SI MISS
I DOJM ME PLIS
JENA KON BROKE
NUK KA MO KRIZ EYYY x2

BLOND:
-SHQIPET ME PLIS... B*TCH MOS JA NIS!
23 VJET AND I'M LIVING IT! TI VEQ PO SHEF ONDRRA... I'M KILLIN IT...
SHQIPET ME PLIIIIS B*TCH NA JENA LIT!

KADO QE SHKOJM SHQIPET I KEM MBRAPA, SKA LIDHJE DITA DATA FEMNA T'SHKURTA FEMNA T'GAT!

RRUGVE NA NXEN NATA PARE ME MILJARDA, NA JENA SHQIPEEEE S'NA NXEN AS HARTA!

PLISI I BARDH EY EY, BENZI I ZI EY EY
FRANG E DOLLAR EY EY, SKA KUSH NA NAL EY EY!
NUK KA MA T'FORT EY EY, SHQIPET ON TOP EY EY!

QOJE NI GOT EY EY, PER KEJT SHQIPET N'BOTE

Rony Rag - Shqipet

(P1)

Balerina
Jeni zverdh sikur mandarina
Kallxomni pse heshtet
Kur un hyna
Jeni grup me cuca
Krejt e dina
Na e dina
Kuksian
Jo se du me u fry man
Po burrnin ma fali qai ven
Sot me krenari
Po e them
I kam ngja gjyshit tem
Shqipet kejt mas veti
Krejt po thon Ronin e dum
Ti gjuj n'gur n'dill edhe n'plluma
Je çoban I kualifikum

(REF)

Shokt e mi njoni-tjetrin se shesin
Mos fol shum se ta presin veshin
Shokt e tu para meje veq heshtin
Po knon shum po veq me lek dhezin

Vet e the me gur sun e prek diellin
Kom do G qe vijn edhe t mshelin
Mu n shpi tone ta bin egjelin
Pik shinjester e kan veq semin

(P2)

Hajde folim G real pak
Po tash t’lutem menjen ndaje
Kur fol per djemt e londres
Ti Pidhnone gojen laje
Se shave kejt Kuksin
I hyne ksaj belaje
Qai rrefugjat o kamarier
Ka me t thon ty bakshishin maje
Pederuca m’falni qe ju nguca
Sjeni banda ju jeni cuca
Ma e bukra qajo me nishan n sy
Qoji t’fala thuji Rony do me t’q*
(EJJ)
(TA KAM PSHURR KARRIEREN)
(MA KEQ SE HYSENIT)
(LITTLE BITCHES)
...
SHOKT E MI NJONI TJETRIN SE SHESIN,
MOS FOL SHUM SE TA PRESIM VESHIN,
SHOKT E TU PARA MEJE VEC HESHTIN,
PO KNON SHUM PO VEC ME LEK T'DHEZIN,
VET E THE KURR SUN E PREK DIELLIN,
KOM KTO G QE T VIN EDHE T MSHELIN,
M'U N SHPI TANE TA BI EGJELIN,
PIK SHENJESTRE E KAM VEC SEMIN,
SHOKT E MI NJONI TJETRIN SE SHESIN,
MOS FOL SHUM SE TA PRESIM VESHIN,
SHOKT E TU PARA MEJE VEC HESHTIN,
PO KNON SHUM PO VEC ME LEK T'DHEZIN,
SHOKT E MI NJONI TJETRIN SE SHESIN,
MOS FOL SHUM SE TA PRESIM VESHIN,
SHOKT E TU PARA MEJE VEC HESHTIN,
PO KNON SHUM PO VEC ME LEK T'DHEZIN,
VET E THE KURR SUN E PREK DIELLIN,
KOM KTO G QE T VIN EDHE T MSHELIN,
M'U N SHPI TANE TA BI EGJELIN,
PIK SHENJESTRE E KAM VEC SEMIN

Nissy - Shqipet

Shqipe ndjena krenar,Shqipe qe jom Shqiptar,
Shqipe jena krejt nji,Shqipe krejt Kuq e Zi

1000menime n'kry ja nisi me shkru leter
Cfar jete jetojm m'vjen n'kry historia vjeter
Hjekat e dhimbjet qe t'paret ton i kan perjetu
Sot osht dita qe kta sene na me i kujtu
28 Nentor 101 me par
Midis Vlores uu lartsua flamuri Shqiptar
Ismail Bej Qemali
bashk me shoket e tij
Bonen cka munden dhe ngriten flamurin Kuq e Zi
Kudo qe ka Shqiptar
po du mi pershendet
UCK tatto n'zemer
se harroj Skenderben
Dashni per krejt Shqiptart qe jon shpernda n'ton boten

Um vlon gjaku se jom
Sternipi i Mefailit Vogel...

Hej moj non gjaku o ka i vlon
Kuq e Zi djali jot jeton
Kuq e zi i rrjedh gjaku ne vena

Zemren e ka Shqiponj me 2 krenaa...

Pelhura e kuqe me Shqiponjen 2 krenare
Simboli jon e qendisi bija Shqiptare
Zonjusha Marigona Ty t'falenderona
Kosov,Shqipri,Maqedoni t'Shqiptarve jon kto zona
Jom Shqiptar me zemer per serbi ssdu me ni
Jom Shqiponj Kercove qe jeton n'Ilirid
I thon Maqedoni nuk ka lidhje jetojna t'lir
T'qifsha emrin gjaku jon kerkon Ilirid
Amanet prej gjyshit e kom revolen
Sa t'jesh gjall kur mos u largo prej ksaj toke
Hala jom fmi e nuk kom qef mu tregu patriot
Veq per atdhe e jap jeten betona ne 1 Zot

Hej moj non gjaku o ka i vlon
Kuq e Zi djali jot jeton
Kuq e zi i rrjedh gjaku ne vena

Zemren e ka Shqiponj me 2 krenaa...

Hej moj non gjaku o ka i vlon
Kuq e Zi djali jot jeton
Kuq e zi i rrjedh gjaku ne vena

Zemren e ka Shqiponj me 2 krenaa...
Më Shumë...