A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bajrush Berisha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 18 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Bajrush Berisha është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo ilahi. Në moshën 6 vjeçare ka nisur ta mëson leximin e Kuranit në Xhamin e Amdi Pasha në Shkup. Në vitin 2009 e e fërfundojë Hatmen e tij të parë të Kuranit. Prej vitit 2011 jeton 17 vjeçari në Gjermani. Bajrushi ka deri me tani 4 Albume me ilahije. 2 në gjuhen rome dhe 2 në gjuhen shqipe. Ai ka deri me tani më shumë se 30 ilahije në gjuhën shqipe dhe ishte deri me tani në dy Tribuna islame organizuar nga Shoqata Humanitare Rahmeti në vitet 2013 dhe 201...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Kujtim Xhelili

Onur Sagdani

Hadis Haxhillari

Menduh Allajbeg

Ismail Elezi

Mc Brati

Isak

Upss Niki

Mc.Yahoo

Nissy


Tags: Bajrush Berisha

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018