A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatbardha Mustafa (Bardha)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Fatbardha Mustafa (Bardha) është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo tallava dhe popullore dasmash. E lindur dhe e rritur me këngën dhe humorin, pasi rrjedh nga një familje artistësh, siç janë i ati Nimani, muzikant dhe humorist, xhaxhai Shefqeti, i ka rënë tepër mirë harmonikës, vajza e xhaxhait Shqipe Abazi, këngëtare e mirënjohur, dhe s'ka se si të mos jetë dhe Bardha në atë drejtim. Vlen të përmendet e ëma e saj, Rukije Mustafa, e cila është autore e këngëve "Pik me rrema shero shero", "Moj e mira nëpër therra", etj. Pra thënë thjeshtë, Bar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

Google+

Shto profile

zyrtare

Nusja Si Princesh (2015)

Live (2013)

Shpresoj (2008)


» Dërgo Një Këngë »

Engjelli I Shpirtit Tim Je Ti
Jetoj
Pran Shtepis Sate
M’ka Denu Dashnia
Vagabond


Artistë Të Ngjashëm:

Syzana Jashanica

Dafina Kastrati (Gjakove)

Besa Morina

Adelina Pireva

Njomza Kallaba

Rifadije Graiqevci

Shota Baraliu

Teuta Selimi

Dafina Dauti

Linda Hakaj


Tags: Bardha, Fatbardha Mustafa

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018