A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  9
  • Vendlindja:
  • Përmet 
  • Mosha:
  • 71 Vjeç
BIOGRAFIA: Bardhyl Londo është një shkrimtar shumë i njohur. Bardhyl Londo studioi për gjuhë dhe letërsi në Universitetin e Tiranës. Pas mbarimit të fakultetit ai punoi për disa vite mësues në Përmet dhe më pas për gazetën letrare “Drita”. Për disa kohë ka qënë kryetar i “Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve” (LSHA). Krijmtaria e tij letrare përfshin 8 vëllime me poezi si edhe disa romane. Është fitues i çmimit “Migjeni”....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Arben Duka

Odhise K. Grillo

Pashko Vasa

Gjergj Fishta

Asdreni

Lasgush Poradeci

Fatos Arapi

Pjetër Bogdani

Petro Marko

Xhevahir Spahiu


Tags: Bardhyl Londo

Krijo Një Kartolinë