A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Barooti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  50
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Barooti është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Amir Sopi ose siç njihet ndryshe me emrin BAR00TI lindi në Prishtinë, ne lagjen Kodra e Trimave. Mësimet e shkollës fillore i vijoj në shkollën Zenel Hajdini Prishtinë, ndersa mësimet e shkollës së mesme i vijoj ne Gjimnazin SAMI FRASHËRI Prishtinë. Fillimin e karrieres e nisi pas perfundimit të luftës në Kosovë në vitin 2000, si 14 vjeqar filloj të shkruaj Tekste të dryshme ku inspirohej nga problemet që kishte jeta aktuale në Kosovë, dhe në ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i labelit

T.B.A.

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

The Rapfather (2011)


» Dërgo Një Këngë »

The Best
The Rapfather
Ju Po Doni


Artistë Të Ngjashëm:

Tiki

Alidema

Lil' Liri

Xhero

Milot Hasangjekaj

Real Mc

Cyclone

Elinel

Real 1

Agon Amiga


Tags: Barooti, Baruti

Barooti në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë