A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Barry White

Nuk ka akoma asnjë votë

(1944-2003)  
  • Vendlindja:
  • Galveston, Texas 
BIOGRAFIA: Barry White është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Barry White was an American singer, songwriter and composer. A three-time Grammy Award–winner known for his distinctive bass-baritone voice and romantic image, White's greatest success came in the 1970s as a solo singer and with The Love Unlimited Orchestra, crafting many enduring soul, funk, and disco songs such as his two biggest hits, "You're the First, the Last, My Everything" and "Can't Get Enough of Your Love, Babe". During the course of...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Joe Dassin

Jencarlos

Alihan

F-Raz

Kenan Doðulu

4tune

Muhabbet

Karl Afrikaf Appela

Sak Noel

Mahsun Kirmizigul


Tags: Barry White

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018