A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bashkim Alibali

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  32
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Bashkim Alibali është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe popullore shkodrane. Bashkim Alibali është një nga këngëtarët më në zë shqiptarë. Lindur në Tiranë dhe rritur në Shkodër, ai ka një jetë interesante, mbushur me ngjarje, ku pasioni dhe këmbëngulja i kanë dhënë një vend të nderuar në radhët e këngëtarëve më të shquar shqiptarë. I qeshur dhe plot humor, ai ka ditur të ngrihet mbi çdo barrierë të kohës, ku magjia e zërit ka qenë çelësi i sukseseve në jetë. Si shumë këngëtarë bashkëkohës Festivali i 11-të e mënjanoi nga ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Don Zhuan


Artistë Të Ngjashëm:

Ferdinant Bjanku

Alfred Meço

Artan Kola

Gezim Cela

Lirio Nushi

Sherif Merdani

Vagabondi

Andi Shkoza

Ardian Trebicka

Antre


Tags: Bashkim Alibali, Shkodra

Krijo Një Kartolinë