A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bebe Rexha
  • Vendlindja:
  • New York 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 30 Gusht 1989
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  217
Këndon kryesisht: pop

Bebe Rexha është këngëtare shumë e njohur. Bebe ka qënë vokalistja e grupit mjaft të njohur "Black Cards". Bebe Rexha është një artiste që premton shumë në skenën e muzikës amerikane, e cila dëshiron të përhapë një opinion pozitiv mbi jetën e të rinjve dhe të grave. Bebe filloi të këndonte kur ishte vetem 4 vjeç. Ajo jeton në New York, por është me prejardhje nga Dibra e Madhe.
Bebe po shquhet edhe si kompozitore dhe ka shkruar këngë për artistë të njohur si Selena Gomez. Kompozimi i saj "The Monster" u përfshi në albumin e Eminem - MMLP2, dhe u kendua në bashkëpunim me këngëtaren e njohur Rihanna.

Pra skenës së muzikës ndërkombëtare i eshte shtuar një tjetër yll shqiptar, e cila kohët e fundit po korr sukses të madh ne te gjithe boten. Bebe Rexha komplimentohet nga kritika për zërin e saj me shumë stil, por edhe për aftësinë për të realizuar hite për artistët e tjerë.

Më datë 18 Dhjetor 2013, Cash Cash publikon videoklipin "Take Me Home", në bashkëpunim me Bebe Rexha.

Më datë 12 Gusht 2014, Bebe Rexha publikon videoklipin "I Can't Stop Drinking About You".

Më datë 16 Shtator 2014, Witt Lowry publikon videoklipin "Like I Do", në bashkëpunim me Bebe Rexha.

Më datë 21 Prill 2015, Bebe Rexha publikon videoklipin "I'm Gonna Show You Crazy".

Më datë 30 Maj 2015, Reykon publikon videoklipin "All The Way", në bashkëpunim me Bebe Rexha.

Më datë 29 Tetor 2015, G-Eazy & Bebe Rexha publikojnë videoklipin "Me, Myself & I".

Në vitin 2015, Bebe Rexha publikon albumin "I Don't Wanna Grow Up".

Më datë 7 Prill 2016, Bebe Rexha publikon videoklipin "No Broken Hearts", në bashkëpunim me Nicki Minaj.

Më datë 23 Gusht 2016, Martin Garrix & Bebe Rexha publikojnë videoklipin "In The Name Of Love".

Më datë 6 Janar 2017, Bebe Rexha publikon videoklipin "I Got You".

Më datë 10 Mars 2017, Bebe Rexha publikon videoklipin "F.F.F.", në bashkëpunim me G Eazy.

Më datë 1 Qershor 2017, Bebe Rexha publikon videoklipin "The Way I Are (Dance With Somebody)", në bashkëpunim me Lil Wayne.

Më datë 21 Korrik 2017, Louis Tomlinson & Bebe Rexha publikojnë videoklipin "Back To You", në bashkëpunim me Digital Farm Animals.

Më datë 23 Tetor 2017, Bebe Rexha publikon videoklipin "Meant To Be", në bashkëpunim me Florida Georgia Line.

Në vitin 2017, Bebe Rexha publikon albumin "All Your Fault Pt. 1".

Në vitin 2017, Bebe Rexha publikon albumin "All Your Fault Pt. 2".

Më datë 23 Nëntor 2017, Machine Gun Kelly, X Ambassadors & Bebe Rexha publikojnë videoklipin "Home".

Në vitin 2018, Bebe Rexha publikon albumin "Expectations".

Më datë 27 Prill 2018, Bebe Rexha publikon videoklipin "Ferrari".

Më datë 6 Qershor 2018, Rita Ora publikon videoklipin "Girls", në bashkëpunim me Bebe Rexha, Cardi B & Charlie XCX.

Më datë 19 Korrik 2018, Bebe Rexha publikon videoklipin "I'm A Mess".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Profili

Twitter

Faqja

Zyrtare

Profili

Facebook

Profili

SoundCloud

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera

Më shumë artikuj nga Bebe Rexha »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018