A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Behxhet Korpuzi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16
  • Vendlindja:
  • Sadllar 
  • Mosha:
  • 55 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Behxhet Korpuzi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Behxhet Korpuzi lindi në Sadllar të Drenicës dhe është rapsod me tradita. Ai këndon këngë të vjetra shqipe që ngërthejn në veti historinë dhe sakrificat e popullit shqiptar. Behxhet Korpuzi konsiderohet si bilbili i Kosovës. Kënga e tij e parë që u bë hit, titullohej "Tahir Sinani", këngë kjo që tregon shumë sakrificat e kombit shqiptar. Më datë 17 Prill 2011, Behxhet Korpuzi publikon videoklipin "Ibrahim Thaçi". Videoklipi u prodhua nga Bleri...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Kosoven E Bojm Shqiperi (2016)

Krisen Topat Ne Pashtrik (2016)

Kosova Ka Dhan Shum Trima (2015)

Kenge Kreshnike (2014)

Prej Drenice Kushtrim Po Vjen

Drite E Prishtines E Drite E Tiranes

Filloj Dasma Në Drenicë Të Kuqe

I Shtrenjte Dhe I Dashur


» Dërgo Një Këngë »

Kenge Per Ibrahim Banushin
Ibrahim Thaçi


Artistë Të Ngjashëm:

Isuf Berisha

Zenel Zekolli

Riza Selimi

Syrja Etemi

Sabit Bilalli

Rifat Mulaj

Beqir Gashi

Florent Nushi

Miftar Meta

Fehmi Kastrati


Tags: Behxhet Korpuzi, Bexhet Korpuzi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018