A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Besa

Engjejt Vrasin Njëlloj ➡ Gli Angeli Uccidono Lo Stesso

 Shqip ➡  Italisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: erion1986


Engjejt Vrasin Njëlloj

Nata e pagjumë brengat numëron
Lotët në një lumë kujtimesh shkojnë
Gjak i tradhëtuar ngjyrë ndërron
Lutjet s'i dëgjoj, duart mezi mbaj
Ky zhgënjim i hidhur ty s'të fal
Jo, nuk jam mizore pse dëshmoj
Engjëjt të vrasin njëlloj

Kur të marri malli më harro
Sytët kur t'i mbyllësh mos shiko
Hija e mëkatit s'të frikson
Moho!
Shko se tjetër zemër të kërkon
Le të jetë ajo që sot vajton
Ty as dashuria s'të ndryshon
Prano...

Shekuj s'do të pres
Ëndrrat do t'i zgjoj
Ky dënim për shpirtin përfundoi
Veshur në të zeza më s'jetoj
Parajsa të dy s'na pranon

Kur të marri malli më harro
Sytët kur t'i mbyllësh mos shiko
Hija e mëkatit s'të frikson
Moho!
Shko se tjetër zemër të kërkon
Le të jetë ajo që sot vajton
Ty as dashuria s'të ndryshon
Prano...

A mundem vallë e vetme
Fundin ta shoh qartë?
A do ti tradhëtinë?
Unë ta pranoj pa fjalë
A mundesh vallë të zgjohesh
larg nga trupi im?
Pse s'më mësove
se qielli paska kufij?
Fundin, jo, s'dua ta di
Mos më harro

Do të marri malli, më beso
Rrugëve përlotur mos kalo
dashuria ime s'të mjaftoi
Prano!
Ishe e gjithë bota, më beso
Orët me të tjerët s'do t'jenë njëlloj
Ajo që ne deshëm përfundoi

kur te marri malli,mos trego
syte mos i fshij,mos shiko
netet e mekatit,meshiro
Prano...


Gli Angeli Uccidono Lo Stesso

La notte insonne arriva e contale preoccupazioni
le lacrime in un fiume di ricordi vano via
il sangue tradito cambia colore.
Gli angeli non li sento,e malapena tengo le mani
Questa amara delusione a te non perdona
No non sono crudele, ma testimonierò
gli angeli uccidono lo stesso

Quando ti mancherò dimenticami
gli occhi quando chiuderò non guardare
l'ombra del peccato non ti spaventa
Nega .....!
Vai che un altro cuore ti cerca
lascia che sia quella che oggi piange
a te nemmeno l'amore ti cambia
Accetta ....!

Secoli non ti aspetterò,
I sogni sveglierò
questa condanna per l'anima è finito
vestita di nero io non vivo
Il paradiso entrambi non ci accetta

Quando ti mancherò dimenticami
gli occhi quando chiuderò non guardare
l'ombra del peccato non ti spaventa
Nega .....!

Vai che un altro cuore ti cerca
lascia che sia quella che oggi piange
a te nemmeno l'amore ti cambia
Accetta ....!

Potrò mai da sola
Vedere chiaramente fine
te Vuoi che io il tradimento
devo Accettare senza dubbio
Potrai mai svegliarti
lontano dal mio corpo?
perché non mi hai insegnato
che il cielo abbia confini
la fine non voglio sapere
Non dimenticarmi


Ti Mancherò, mi creda
Per le strade umide dalle lacrime non passare
Il mio amore non ti è bastato
accetta.....!
eri tutto il mondo credimi
Le ore con gli altri non saranno le stesse
quello che Abbiamo voluto è finita
Accetta ...

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018