A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Besa

Engjejt Vrasin Njëlloj ➡ Los Angeles Matan Igual

 Shqip ➡  Spanjisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: B_linda


Engjejt Vrasin Njëlloj

Nata e pagjumë brengat numëron
Lotët në një lumë kujtimesh shkojnë
Gjak i tradhëtuar ngjyrë ndërron
Lutjet s'i dëgjoj, duart mezi mbaj
Ky zhgënjim i hidhur ty s'të fal
Jo, nuk jam mizore pse dëshmoj
Engjëjt të vrasin njëlloj

Kur të marri malli më harro
Sytët kur t'i mbyllësh mos shiko
Hija e mëkatit s'të frikson
Moho!
Shko se tjetër zemër të kërkon
Le të jetë ajo që sot vajton
Ty as dashuria s'të ndryshon
Prano...

Shekuj s'do të pres
Ëndrrat do t'i zgjoj
Ky dënim për shpirtin përfundoi
Veshur në të zeza më s'jetoj
Parajsa të dy s'na pranon

Kur të marri malli më harro
Sytët kur t'i mbyllësh mos shiko
Hija e mëkatit s'të frikson
Moho!
Shko se tjetër zemër të kërkon
Le të jetë ajo që sot vajton
Ty as dashuria s'të ndryshon
Prano...

A mundem vallë e vetme
Fundin ta shoh qartë?
A do ti tradhëtinë?
Unë ta pranoj pa fjalë
A mundesh vallë të zgjohesh
larg nga trupi im?
Pse s'më mësove
se qielli paska kufij?
Fundin, jo, s'dua ta di
Mos më harro

Do të marri malli, më beso
Rrugëve përlotur mos kalo
dashuria ime s'të mjaftoi
Prano!
Ishe e gjithë bota, më beso
Orët me të tjerët s'do t'jenë njëlloj
Ajo që ne deshëm përfundoi

kur te marri malli,mos trego
syte mos i fshij,mos shiko
netet e mekatit,meshiro
Prano...


Los Angeles Matan Igual

La noche sin sueño, cuenta las penas.
Las lagrimas se van en un rio de recuerdos.
La sangre traicionada cambia color.

Los ruegos no les escucho, apenas tengo las manos
Esta amarga decepcion no te perdona.
No, no soy cruel si atestiguo
Que los angeles te matan igual.

Cuando me echaras de meno, olvidame.
Cuando serres los ojos, mirame.
La sombra del pecado no te susta
Niega!
Vete porque otro corazon te busca,
Que hoy sea el a llorar.
A ti no te cambia ni el amor.
Accepta!
No te esperare por siglos, despertare los sueños.
Este castigo del alma ya acabo.
No vivire mas vestida en negro.
El paraiso no nos accepta ambos.

Tu quieres que yo accepte la traicion sin hablar?
Puedes despertar lejos de mi cuerpo?
Porque no me enseñaste que el cielo tiene limites?
La fin no la quiero saber
No me olvides.

Me echaras de meno, creeme
Llorando en las calles no te pares
Mi amor no te basto
Accepta
Fuiste todo el mundo, creeme
El tiempo con los otros no sera igual
Lo que quisimos, acabo

Si me echas de meno, no lo digas
No te seques los ojos y mirame
Las noches del pecado, compadezco
Accepto.

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018