A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Besa

Engjejt Vrasin Njëlloj ➡ Angels Kill Too

 Shqip ➡  Anglisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Ale-Hh


Engjejt Vrasin Njëlloj

Nata e pagjumë brengat numëron
Lotët në një lumë kujtimesh shkojnë
Gjak i tradhëtuar ngjyrë ndërron
Lutjet s'i dëgjoj, duart mezi mbaj
Ky zhgënjim i hidhur ty s'të fal
Jo, nuk jam mizore pse dëshmoj
Engjëjt të vrasin njëlloj

Kur të marri malli më harro
Sytët kur t'i mbyllësh mos shiko
Hija e mëkatit s'të frikson
Moho!
Shko se tjetër zemër të kërkon
Le të jetë ajo që sot vajton
Ty as dashuria s'të ndryshon
Prano...

Shekuj s'do të pres
Ëndrrat do t'i zgjoj
Ky dënim për shpirtin përfundoi
Veshur në të zeza më s'jetoj
Parajsa të dy s'na pranon

Kur të marri malli më harro
Sytët kur t'i mbyllësh mos shiko
Hija e mëkatit s'të frikson
Moho!
Shko se tjetër zemër të kërkon
Le të jetë ajo që sot vajton
Ty as dashuria s'të ndryshon
Prano...

A mundem vallë e vetme
Fundin ta shoh qartë?
A do ti tradhëtinë?
Unë ta pranoj pa fjalë
A mundesh vallë të zgjohesh
larg nga trupi im?
Pse s'më mësove
se qielli paska kufij?
Fundin, jo, s'dua ta di
Mos më harro

Do të marri malli, më beso
Rrugëve përlotur mos kalo
dashuria ime s'të mjaftoi
Prano!
Ishe e gjithë bota, më beso
Orët me të tjerët s'do t'jenë njëlloj
Ajo që ne deshëm përfundoi

kur te marri malli,mos trego
syte mos i fshij,mos shiko
netet e mekatit,meshiro
Prano...


Angels Kill Too

The sleepless night counts the sorrows
The teardrops go in a memory flow (river)
T he betrayed blood changes colour

I don't hear the prayers , I hardly hold my hands
This bitterly dissapointment, don't forgive you
NO,I'm not cruel why I witness
Angels kill you equally

When you'll miss me , forget me
When you'll close your eyes,look at me
The shadow of the sin , don't fear you
Deny
Go cause another heart seeks you
Let to be her , that today laments
Neither the love changes you
Accept
I'll not wait you for centuries , I'll wake the dreams
This sentence for the soul ended up
I'll not live anymore dressed in black
Heaven don't accept us both

Can I all by myself to see the bottom clearly
Do you want the betrayal , I accept it speechless
Can you wake up far away of my body?
Why didn't you teach me that the sky has limits
The end ,no , i don't wanna know
Don't forget me

You'll miss me ,belive me
Don't stop tearful along the way
My love wasn't sufficient to you
Accept it
You were the whole world , believe me
The hours with the other wan't be the same
What we wanted ended up

If you miss me , don't tell it
Don't wipe the eyes , and look at me
compassionate the nights of sin
I accept it

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018