A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Besnik Salihu

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Gjakove 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Besnik Salihu është një këngëtar i njohur. Besniku eshte lind ne fshatin Ujz te Gjakoves ne nje familje te thjeshte por te madhe. Deri me 14 Vjet ishte ne Kosov mandej erdhi me familje ne Zvicer ne kohen e luftes. Tani vazhdon te merret me muzike ne kohen e lire. Rrjedh nga nje familje muzikantesh, eshte i martuar dhe ka 2 vajza (Diellza dhe Gresa). Në vitin 2014, Besnik Salihu publikon albumin "Ta Dhash Zemren"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Liridon Sefa

Liridon Hoti (Liri)

Valon Rama

Eroll Murati

Papushi

Fikret Bislimi

Hajrush Kryeziu

Zaim Sejdiu

Adrian Rusta

Armend Sherifi


Tags: Besnik Salihu, Besnik Salihi, Besmir Salihu

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018