A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Big Basta

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  40
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Big Basta është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Gerald Xhari ose sic njihet ndryshe Big Basta, ka nisur karrieren e tij në vitin 2003. Deri në vitin 2006 ai ka qene pjesetar i grupit "Sweed Company" bashkë me Sanchez. Në Nëntor të vitit 2007, ai u bashkua me Immortal Records të producentit ERVIN GONXHI, dhe menjehëre kaloi nën produksionin dhe manaxhimin e NRG Records. Më vone u nda nga grupi Sweed Company, per te vazhduar karrieren solo. Ai është vazhdimimisht drejtues i emisioneve radiofonik...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Bashkëshorti i

Vesa Lumës

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Radio And Club (2012)

N'laborator (2010)

Mixtape


» Dërgo Një Këngë »

Gezuar Vitin E Ri
Mbylle Gojen
Kenga Jote
Club Symphony
M'vini Onash
Whats My Name (Tony Blair)
Muzikes Sime

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Noizy

Stresi

Action Bronson

Kid Gashi (G4shi)

Skivi

D.U.D.A.

Majk

Ledri Vula

Getoar Selimi

Gold AG


Tags: Big Basta, Big Busta, Gerald Xhari

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018