A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Big Basta - Gezuar Vitin E Ri  (Feat. Stine)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  36

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/02/2010

2010-02-08T21:21:32

Featuring

Stine


(Big Basta:)
Edhe sonte vetem e festojm,
ne te dy
dhe veç ta dish qe ke fat ne shpi
do ndahem
aha sa femi ka rendesi te mbahen
me mendo siç t'kujtoj çdo nate.
Ti e di qe s'kam fat
pa ty nuk kam fat.
po bone gabim, une ka mundesi dhe te vej dor
ti je e imja. nona jote s'tperdor.
Goc kom parime se jam me parime.
Fanatik pak prape kam ca ndryshime.
Zemer kryelart jam i pari, per ty jam.
S'di si do boj prape me ty lart jam.
zgjodha t'rrespektoj, thashe hej "do ndryshoj"
po ti vazhdove e thashe "hej s'po t'kuptoj"
dhe keshtu e mbylla me ty
dhe keshtu e prisha me ty.
po ti e di jap boten per ty
e jap boten per ty
dhe une do vdisja per ty
po une do vrisja per ty
se un jam per ty
une jam me ty.

(Stine:)
Ti hape deren porsa do gjesh
nje dhurate te thjeshte
hape shpejt edhe shiko-o-o-o-o
perveç nje foto t'shkuares tone
ti ke albumin me poshte
edhe diçka(edhe qiçka) qe ta lexosh
e di qe kam probleme me shkrimin tim
por te me falesh (te me falesh)
merre si mendim jo si loje fjaaaalesh
e di qe ke probleme me tipin tim,
ti prape do me falesh
dua ta marresh si mesazh
me mua dhe nje here te dalesh.

REF:
Kerkoj rikthimin tone
me miratimin tend.
nga e para t'ja fillojme
le te jete ky viti jonë
edhe nese s'do
ti zemer me beso
ti e ke urimin me te mire.
Kerkoj rikthimin tone
e kemi ne në dore
nga e para t'ja fillojme
zemer sa nuk eshte vone
edhe nese s'do
gjithsesi...GEZUAR TI VITIN E RI

Nata po bie dhe qyteti mbytet mjegull
por dritat jane ndez
une jam jashte
si gjithmone ty t'pres.
tek letra ke dhe numrin e ri.
që ta kam lene per siguri.
mos e harro...ej... se s'ke motiv.
nuk dua kurrsesi te ndiehem keq.
t'me thua ke nje tjeter.
une e di... jam i sigurt
se ty t'kam ngel ne zemer.
e nese je konfuze apo s'ke guxim
ti merre cd-ne, jepi "play"
se kenga numer 10 eshte per ty
hajde ne takim

REF:
Kerkoj rikthimin tone
me miratimin tend.
nga e para t'ja fillojme
le te jete ky viti jone
edhe nese s'do
ti zemer me beso
ti e ke urimin me te mire.
Kerkoj rikthimin tone
e kemi ne në dore
nga e para t'ja fillojme
zemer sa nuk eshte vone
edhe nese s'do
gjithsesi... GEZUAR TI VITIN E RI

oouu-heeei
oouu-heeei

(STINE)
E di qe do vish...


Ky tekst u dërgua nga Adelina   green4   emmaa   rina123   ritA   vlera   Fatmiraa   jurgen   BerimBala
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018