A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bilbilat E Vrionit

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  3
BIOGRAFIA: Bilbilat E Vrionit është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. BEHAR HOXHA -Klarinete (BERAT 15.03.1954) GEZIM HOXHA -Kengetar (BERAT 15.03.1956) VELLEZERIT HOXHA NJE NGA GRUPET ME TE NJOHURA TE SHQIPERISE QE KANE KONTRIBUAR NE KULTUREN E MUZIKES POPULLORE SHQIPTARE DUKE FILLUAR MBI 80 VJETE ME PARE ME FEJZI BEI VIRJONI BABAI I 5 VELLEZERVE HOXHA DHE ME PASE E NDOQEN KETE KULTURE DHE 5 VELLEZERIT E FAMILJES SE FEJZI BEI VIRJONIT ME NE KRYE VELLANE E MADH KOLLEL HOXHA KENGETAR DHE KOMPOZITOR ME PASE VELI ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Berat

Vajta Ne Pazar

Amerika


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Grupi Opari

Djemte E Mallakastres

Kenga Lapardhiote

Grupi Ali Pasha

Djemte E Vjoses

A.D.A.

Copyleft

Gre3nt

Oki Dhe Vizioni

Dy Krenat


Tags: Bilbilat E Vrionit, Bilbilat

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018