A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BimBimma

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  217
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: BimBimma është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. BimBimma – (Burim Kursani) një ndër repperët e parë dhe të vetëm urban, në skenën e Hip Hop-it Kosovar. Interesi I tij ndaj Hip-Hop-it u shfaq qysh ne moshë të re (14) në vitin 1997. I ndikuar edhe nga rrethanat e jetesës dhe në anen tjeter duke e kallxuar shpirtin e vërtetë të Hip-Hop-it, në lirikat e tij gjinden copëza reale të jetës Kosovare, për mos më tepër tërësia e realitetit Kosovar. Nga massa filloi te njihej nga fillimi I vitit 2000 për...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i labelit

P.I.N.T

Ish-Anëtar i grupit

NR

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

Twitter

Profili

Google+

Shto profile

zyrtare

Bima (2017)

Rra'jt (2011)


» Dërgo Një Këngë »

Shqipet Nalt
Jeta E Shkurtë
7Prill
Qu
They Don't Know
Ska Kufi
S'o Ghetto
Qe Pse Jom I Çart
Qa Sillet N'rreth
MVK (Mirsevini n'Kosove)

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Skivi

Gold AG

Mc Kresha

Getoar Selimi

Ledri Vula

Genc Prelvukaj (Gentz)

Lyrical Son

Action Bronson

D.U.D.A.

Unikkatil


Tags: Bimbimma, Bimbima, Bim Bimma, Bim Bima, Bimzm Burim Kursani

BimBimma në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018